THY’den öğrencilere indirim kampanyası

486
THY

Tatil

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Türk Hava Yolları’nın (THY) ülkede üniversite eğitimi alan öğrencilerin bilet fiyatlarında yüzde 15 indirim kararı aldığını duyurdu.

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu da konuya ilişkin yaptığı açıklamada “ Bakanlığımızın 17 Temmuz 2019 tarihinde yapmış olduğu girişimler doğrultusunda 15 Eylül 2019 tarihinden itibaren Türk Hava Yolları’nın KKTC – TC arasında yapacağı karşılıklı geliş gidişlerde ve iç sefer uçuşlarında %15’lik öğrenci indirimi uygulamasına geçilecektir. Öncelikle alınan bu kararla ülkemizde okuyacak öğrencilerin yararlanacağı bu uygulamanın, başta üniversite öğrencilerimiz olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”dedi.

Ayrıca Çavuşoğlu sosyal medya hesabından şu maddeleri sıraladı: Bu uygulamaya göre

1.On iki ile yirmi yedi yaş arasındaki tüm öğrenciler (12-27 yaş dahil ortaokul,lise,üniversite )

2.Bu yaş grubundaki T.C.-KKTC uyruklu tüm öğrenciler

3.Türkiye ile KKTC arasındaki tüm geliş gidişler

4.Türkiye içindeki tüm uçuşlar

5.üçüncü ülkelerde okuyan KKTC uyruklu öğrenciler de Türkiye iç seyahatlerinde ve Türkiye /Kktc arası seyahatlerinde bu hakka sahiptirler

6.KKTC ve T.C. dışına seyahat edecek öğrencilerimiz ve uluslararası öğrenciler THY’nin anlaşmalı seyahat acentelerine başvurmaları halinde ise yüzde 10 öğrenci indirimi ve 40 kilo bagaj hakkına sahip olacaklarıdır.

(G.Ş)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin