THY’den Avusturya’da yaşayanlara 30 kg müjdesi

6531
avusturya

Tatil

Türk Hava Yolları gelen yoğun tepki üzerine yurtdışı seferlerinde serbest bagaj hakkını yeniden 30 kiloya çıkardı. Avusturya’da yaşayanlar da bu haktan faydalanabilecek. Detaylar haberde…

Son dönemlerin en çok tartışılan konularından biri haline gelen Türk Hava Yolları’nın serbest bagaj hakkında ardı ardına güzel haberler geliyor. Hatırlanacağı gibi THY bir süre önce serbest bagaj hakkını 23 kiloya düşürmüştü. Daha sonra gurbetçilerden yoğun tepki gelmesi üzerine bu kararından vazgeçti. Şirketin, eskiden olduğu gibi yine 30 kilonun geçerli olduğunu açıklaması büyük sevince neden oldu.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’nin sosyal medya hesabından duyurduğu gelişmede bir detay dikkat çekmişti. Ekşi “Daha önce 30 kg bagaj uygulaması yapılan ülkelerdeki 30 kg bagaj uygulamasının, yoğun talepler dikkate alınarak devamına karar verilmiştir” demesi, 30 kilonun sadece Almanya, Fransa, İsviçre, Hollanda, Belçika ve Danimarka için geçerli olacağını gösteriyordu.

Bu karar Avusturya’da yaşayanları üzdü. Dün www.turizmavrupa.com sayfasına gelen yorumlarda “Avusturya’da yaşayanlara neden 30 kilo hak tanınmıyor? Neden ayrımcılık yapılıyor” eleştirileri yapıldı.

Ancak çok geçmedi THY bu konuda da yeni bir karar aldı. Şirketin yolcu hizmetleri hattı, 30 kg ücretsiz bagaj hakkının artık Avusturya’da yaşayanlar için de geçerli olduğu bilgisini verdi. Şuan THY sayfasından bilet rezervasyonu yapanlar, Avusturya uçuşlarında “30 kg” bilgisini görüyorlar.

Milletvekili de açıkladı

İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu da konuyla ilgili bir basın açıklaması yaparak “Vatandaşların haklı tepkisine kulak veren THY aldığı son kararla; 30 kg yük ve serbest bagaj hakkı uygulanacak ülkeleri ilk önce Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, İsviçre ve Danimarka olarak açıklamış, bu ülkelere daha sonra Avusturya’yı da eklemiştir” dedi.

Haber: Gülbengi Şimşek

Sılayolu haberlerini kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması / kopyalanması yasaktır © copyright www.turizmavrupa.com

avusturya

 

1 YORUM

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin