THY’de bileti iptal edilenler ne yapacak?

12212
iptal

Tatil

THY’de bileti iptal edilenler ne yapacak?

Dünkü haberimizde Türk Hava Yolları’nın ağustos ayında bazı dış hat uçak seferlerini iptal ettiğini duyurmuştuk. Örneğin İstanbul- Frankfurt veya  Bremen uçuşları için bilet satın alanlara “Uçuşunuz iptal oldu” diye e-mail veya telefon mesajları gitmişti. Uçuşları iptal olanlar ise olaya tepki göstermişti. Elde edilen bilgiye göre yolcular THY’nin varsa aynı gün veya farklı tarihteki bir uçağı ile uçabilecekler. Ayrıca yolculara farklı havalimanlarına uçma imkanı da sunuluyor.

Frankfurttakiler şanslı

Ağustos başında İstanbul’dan Frankfurt’a uçuşu olup iptal mesajı alanlar şanslı. Frankfurt’a günde bir çok sefer olduğu için bu yolculara diğer saatlerdeki seferlere kayma imkanı sunuldu. Örneğin sabah saatlerindeki uçuşu iptalolan yolcu öğleden sonraki uçuşu fiyat farkı olmadan satın alabildi. Ancak günde sadece bir uçuş olan şehirde yaşayanlar, ya çevredeki havalimanlarına ya da farklı bir tarihte uçmak zorunda kaldılar.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

2 YORUMLAR

  1. Ben kız kardeşime bilet almıştım Türkhavayolu dan fakat uçak ucmadi sonra tekrar bir başka güne tekrar bilet aldım tk dan ve kardeşim ucabildi türkiyeye. Nisan Dan buyana biletin ödenmesini bekliyorum ödenmedi ben ucuyum tk ile dedim türkiyeye olmaz dendi tk yetkilileri.

  2. Bende amcam bilet Aldim 03.25.2020 bende daha parami ALAMADIM Türkhavalari daha neyi bekliyor acaba hala anlamis degilim bilet alirken parayi hemen cekiyor ama geri ödemeye gelince bekle olmaz nekadar sacma birsey.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin