THY ve Pegasus havayolları bu ülkeye uçuşlarını durdurdu

498
THY

Tatil

THY ve Pegasus havayolları bu ülkeye uçuşlarını durdurdu

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs uçuşları da olumsuz etkilemeye devam ediyor. Ülkelerde vakaların artmasıyla birlikte uçuş iptalleri de yaşanıyor. Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus Havayolları İran uçuşlarını iptal etti. AirtportHaber’de yer alan habere göre Pegasus Havayolları ve THY 4 Ekim tarihine kadar İran uçuşlarını durdurdu.

Başka iptaller olacak mı?

İptal sebebinin İran’da Kovid-19 salgınında yaşanan artışların olduğu belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde başka ülkelerle iptaller olup olmayacağı henüz belli değil. Hatırlanacağı gibi salgının başladığı ilk aylarda yüzlerce uçuş iptal olmuş ve çok sayıda yolcu mağduriyet yaşamıştı.

Bilet satışlarını etkiliyor

Uçuş iptali tehlikesinin her an yine gündeme gelebilecek olması bile uçak yolcularında olumsuz etki yapıyor. Bir çok kişi “Uçuşum iptal olur, biletim yanak” diye havayoluyla seyahat etmemeye çalışıyor. Bu yıl bir çok kişi sırf bundan dolayı Türkiye’ye karayoluyla seyahat etmeyi tercih etti. Çoğunluk, otomobille yolculuk yapmanın havayoluna göre daha emin olduğunu düşünüyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin