THY ve Lufthansa Çin kararını güncelledi

104
Türk Hava

Tatil

Çin’de ortaya çıkan ve dalga dalga tüm Dünya’ya yayılan korona virisü tehlikesi havayolu şirketlerinin de önlem almasını zorunlu kılmıştı. Bugüne kadar birçok şirket Çin’e olan uçularını durdurduğunu açıklamış, ülkeden havayolu ile virüsün yayılmasının önüne geçmek için tedbir almışlardı. Türkiye ve Almanya’nın ili önemli havayolu şirketi Çin’e yönelik iptal edilen seferlerinin süresini uzattı. THY ve Lufthansa Şubat ayı sonuna kadar Çin’e uçmayacaklarını duyurdu.

THY ve Lufthansa Çin kararını güncelledi

Alman hava yolu firması Lufthansa Group’a bağlı hava yolu şirketleri, yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgını nedeniyle Çin’e tüm uçuşlarını askıya alınmasını 9 Şubat’tan 28 Şubat’a uzatma kararı aldı. Lufthansa’dan yapılan açıklamada, “Lufthansa, SWISS ve Austrian Airlines, Pekin ve Şanghay ile karşılıklı tüm uçuşların 28 Şubat’a kadar askıya almaya karar verdi.” ifadesine yer verildi.

Türk Hava Yolları tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Koronavirüsü kaynaklı durumu tüm ulusal ve uluslararası otoriteler ile temas halinde takip etmekteyiz. Bu doğrultuda; Pekin, Guangzhou, Şangay ve Xian şehirlerine düzenlediğimiz seferlerimizi Şubat ayı sonuna kadar durduruyoruz. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz” denildi.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin