THY uçaklarında hangi ikramlar kaldırıldı?

2131
THY

Tatil

THY uçaklarında hangi ikramlar kaldırıldı?

Aylardır yapılmayan uçak seferlerinin yakında başlaması bekleniyor. Fakat koronavirüs nedeniyle havayolu yolcularını bazı değişiklikler bekliyor. Örneğin sosyal mesafenin ve maske takmanın zorunlu olacağı uçaklarda bir önemli değişiklik de ikramlarda yaşanacak. Dış hat uçuşlarına 10 Haziran’da başlayacak olan Türk Hava Yolları (THY) uçaklarında yolculara verilen ikramlar olmayacak. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Hürriyet’e merak edilen sorulara yanıt verdi.

Soru: İkram konusunda değişiklik olacak mı? Bunca sorunun arasında ikram bu kadar önemli mi diyebilirsiniz ama THY’nin marka değerinde önemli rolü var.

İlker Aycı: İç hatlarda ikramı kaldırıyoruz. Sadece su vereceğiz. Bu durum yurt dışında da iki saatlik uçuşlara kadar böyle olacak. Sonrası kademeli olarak artan ama mutlaka ambalajlı ürünlerle ikram yapacağız. Pre Order sistemi ile ikram olmayan uçuşlar için yolcular ücretini ödeyerek uçakta teslim sipariş verebilecekler. Elbette ürünler Internet üzerinde bir sayfada açıklanacak.

Yolculara battaniye yok

Bundan böyle 4 saate kadar olan uçuşlarda yolcuya battaniye verilmeyecek. Hatta uçaklara yüklenmeyecek. Dört saatin üzerindeki uçuşlarda ise battaniyeler yine özel ambalajlarda yolcuya sunulacak. Kaban ısısı ile ilgili ayarlamalar gözden geçirilecek. Yolcuların üşümemek için kendi kullandıkları montları, kazakları hırkaları yanlarında getirmeleri gerekiyor. Bu durum hijyen şartları için de daha uygun görülüyor. Elbette uçakların koltuk ceplerinde dergi vs olmayacak. Çok insanın temas ettiği hiçbir şey olmayacak. Sadece ihtiyaç torbaları yani kusma vs durumlarda kullanılan torbalar bulunacak. El çantaları dışında hiçbir bagaj uçak içine alınamayacak. Yani kabin ölçülerinin de altında küçük çantalara izin verilebilecek. Uçağa kadar kabin bagajı ile gelenlerin bagajları alınıp, uçak altı kargoya gönderilecek.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

2 YORUMLAR

  1. Selam ben ocak ayindan beri yaz tatili icin 6 kisilik bilet almissim o aldigimda hersey icindeydi Ikea vs simdi Yok peki onlarin parasi ne olacak kim verecek bakiniz ya alindigi gibi ucacagiz yada paramizi geri iade edin yeter artik

    • İyi günler THY den aldıysanız ve yurtdışından gelecekseniz bir sorun olmayacaktır. Siz yinede havayolu şirketini arayıp bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin