THY: Uçaklarda yan koltuk boş olacak mı?

6507
THY

Tatil

THY: Uçaklarda yan koltuk boş olacak mı?

Yakında başlaması beklenen uçuşlarda korona önlemleri kapsamında bazı düzenlemeler yapılacak. Yolcuların sağlığı açısından maske takmanın zorunlu olacağı ve sosyal mesafenin geçerli olacağı yolculuklarda orta koltuğun boş kalması ise henüz belli olmadı. Eğer ki orta koltuklar boş kalırsa havayolu şirketleri daha az yolcu taşıyacak ve maddi olarak zor durumda kalacak. Bu yüzden bu yönteme pek sıcak bakılmıyor. Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında uçaklarda yan koltukların boş bırakılması uygulamasına ilişkin açıklama yaptı. Ekşi merak edilen soruya sosyal medya hesabında cevap verdi:

Uçak içi risk yüksek değil

Cevap: Havacılık ve sağlık otoritelerinde; uçak havalandırma sistemleri, HEPA filitreleri ve yapılan bilimsel araştırmalarda uçak içi bulaş riskinin yüksek olmaması gibi sebepler ile henüz zorlayıcı bir karar alınmamıştır.

Uçak içinde yan koltuk boş uygulamasına gerek var mı?

Örneğin Avrupa Sivil Havacılık Emniyet Ajansı EASA ve Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, ECDC ortak yayınladığı kılavuzda ” yolcu sayısı müsait ise tavsiye etmiş değil ise zorunlu tutmamıştır”

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

2 YORUMLAR

    • İyi günler bilet aldıysanız demekki uçuş olacak. İptal olursa size haber verilir. Yada uçuşa yakın bir zamanda bilet aldığınız havayolu ile görüşürsünüz. Onlar size bilgi verir

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin