THY biletlerine indirim ne zaman başlıyor?

2024
thy

Tatil

Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızla buluşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk Hava Yolları biletlerine yapılacak yüzde 20 „aile indiriminin“ ne zaman başlayacağını açıkladı.

Davutoglu2
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Foto: www.basbakanlik.gov.tr

Türk Hava Yolları biletlerinin yaz aylarında çok pahalı olduğu yönünde şikayetçi olanlara sevindirici haber….Almanya’nın Düsseldorf kentinde bir konuşma yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu „Ailecek uçanlar yüzde 20 indirimden faydalanabilecekler“ dedi.

Daha önceki Almanya ziyaretinde de bu yönde bilgi veen Başbakan Davutoğlu, haftasonu yaptığı konuşmada tarih de verdi. Davutoğlu „Bugünden itibaren bilet satışları başladı, 1 Kasım’dan itibaren de uygulama başlayacak” dedi.

Başbakan Davutoğlu, indirimin sadece bir çocuk için geçerli olmadığının da altını çizerken şunları söyledi: „Bereketli bir aile olup da yedi çocuğu dahi varsa dokuz kişilik aileye yüzde 20 indirim uygulanacak.”

Yıllardır yüksek bilet fiyatlarından şikayetçi olanlar böylelikle indirimli fiyatlarla uçabilecekler. Üç çocuklu bir aile örneğin 1500 Euro yerine 1200 Euro ödemek zorunda kalacak. Yani cebinde 300 Euro gibi önemli bir miktar kalmış olacak.

Başbakan Davutoğlu, Düsseldorf konuşmasında seçimlerde AKP’ye oy istedi.

2 YORUMLAR

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin