THY Avrupa ikincisi oldu

164
THY

Tatil

THY Avrupa ikincisi oldu

Türk Hava Yolları (THY) günlük uçuş sayıları listesinde Avrupa’da ikinci oldu. Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda şu bilgileri verdi: “Korona havacılığı derinden etkiliyor, rakamlar 2019 yılına göre çok düşük. Fakat THY, her zamanki gibi en iyisini yapmaya çalışıyor. Günlük uçuş sayısı ile Avrupa’da 2’nci sıraya yükseldik. Bayrak taşıyıcıları arasında 1’inci sıradayız. Ekibimize ve bizi tercih eden size teşekkürler” dedi.

Uçuşları nasıl etkileyecek?

Havayolu şirketleri uçaklarını doldurmaya çalışıp hava ulaşımını eski sayılarına ulaştırmaya çalışırken bir çok kişi alınan yeni korona tedbirlerinin seferleri nasıl etkileyeceğini merak ediyor. Yılın ilk aylarında bir çok uçak seferinin iptal olması nedeniyle binlerce kişi mağdur olmuştu. Daha sonra yasaklar yavaş yavaş kalktı ve uçak yolculuğu yeniden artmaya başladı. Son yapılan tahminlere göre yakın zamanda uçuş iptallerinin olması öngörülmüyor.

Gerekli tedbirler alındı

Koronavirüs ilk çıktığı dönem bilinçsiz ve hazırlıksız olan kurumlar zamanla gerekli tedbirleri aldıkları için, şu an havayolu ile seyahatin de güvenli olduğu belirtiliyor. Uçak içi ve havalimanlarının sık sık dezenfekte edilmesi, havalandırılması, maska takma zorunluluğunun getirilmesi, mesafe kurallarına uyulmasının virüs bulaşma riskini en aza düşürdüğü belirtiliyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin