THY 6 bin lira maaşlı Kabin memuru alımı yapacak

395
THY

THY, ikinci pilot alımı yapıyor. En az ön lisans mezunu tecrübesiz adaylar arasından yapılan personel alımında başvurular bu ay sona erecek. Türk Hava Yolları, ikinci pilot alımı sonrası kabin memuru alımı için ilana çıkacak. Geçtiğimiz yıl kabin memuru alımında mezuniyet şartı liseye indirilmişti. Türk Hava Yolları tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada kabin memuru olarak alınacak adaylara 6 bin TL aylık maaş verileceğine yer verildi. 6 bin TL’nin yanı sıra kabin memurlarına yılda 4 kez ikramiye de verilecek.

Bu ikramiyelerle birlikte aylık ortalama kabin memurları 8 bin TL ‘ye kadar maaş alabilmektedir.

Kadın erkek adaylar arasından yapılacak kabin memuru alımında başvuru şartları şu şekilde olacak

En az lise mezunu,

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı veya mavi kart sahibi olan,

Adli Sicil Kaydı temiz olan,

Adli Sicil Arşiv Kaydı olmayan,

İyi derecede ingilizce bilmek (İkinci dil tercih sebebidir.)

160 ile 180 cm arasında boya sahip olanlar,

Sağlık durumu açısından uçuşa elverişsiz bir durumu olmayanlar, (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir. THY A.O., SHGM yetkili hastaneden alınmış olumlu rapor olsa bile kendi iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkikler isteyerek veya ek sağlık koşullarına bağlı olarak adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.)

THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,

Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

*Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.

01/01/1989 ile 31/12/2000 tarihleri arasında doğmuş olmak

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin