Thomas Cook’tan sonra Öger Tours da iflasını açıkladı

260
Öger

Tatil

İngiliz tur operatörü Thomas Cook’un iflasını açıklanmasının ardından Almanya’daki iştiraki Thomas Cook’un altında hizmet veren Öger Tours da iflasını istedi. Merkezi Hamburg’da bulunan Öger Tours’un iflasının özellikle Türk turizmini olumsuz etkileyebileceği belirtiliyor.

ÖGER Tours, Türkiye ağırlıklı olmak üzere Mısır ve Tunus gibi ülkelere seyahat paketleri satıyordu. Dünden itibaren Almanya’dan tüm seyahatler iptal edildi.

Öger Tours internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “25.09.2019 tarihinde Alman tur operatörü Thomas Cook iflas işlemlerinin başlatılması için başvuruda bulunmak zorunda kaldı. Bu, tur operatörü markaları Thomas Cook İmza, Thomas Cook İmza En İyi Seçim, Neckermann Reisen, Öger Tours, Bucher Reisen ve Air Marin’i de etkiledi. Bu nedenele Adı belirtilen organizatör markaların 31.10.2019 tarihine kadar ayrılan tüm konukları, iflas sebepleriyle seyahatlerine başlayamazlar. Etkilenen müşteriler, daha fazla bilgi için www.kaera-ag.de adresindeki Zurich Insurance plc tarafından yaptırılan servis sağlayıcı KAERA ile irtibata geçebilir.

Halen tatilde olan konuklar için otel konaklar, transferler ve dönüş uçuşlar güvence altına alındı. Daha sonraki seyahat tarihleri ​​için, 31.10.2019’dan sonra, bu gezilerin gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğine dair karar halen devam etmekte. Bu zor durumdan ve sizin için ortaya çıkan rahatsızlıktan dolayı sizlerden her şey için özür dileriz.”

(G.Ş)

 Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin