Test sonucu pozitif çıkanların bundan haberi yok: İkinci kez test yaptırın

1093
pozitif
Foto:turizmavrupa.com

Tatil

Test sonucu pozitif çıkanların bundan haberi yok: İkinci kez test yaptırın

Günlerdir gündemden düşmeyen Almanya’daki Korona testi skandalında gelinen nokta endişe verici. Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta Bavyera Eyaleti’nde 40 bini aşkın kişiye yaptırdıkları test sonucunun ulaşmadığı, bunlar arasında neredeyse 1000 kişinin test sonucunun pozitif olduğu anlaşılmıştı. Yani test yaptırıp virüs taşıdığı anlaşılan kişiler vaktinde haberdar edilmediği için virüsü başkalarına bulaştırma riski var. Ülke genelinde büyük tepki çeken bu olan sonrası Bavyera Eyalet Başkanı ve Sağlık Bakanı, test sonuçlarının sahiplerine en kısa sürede ulaşacağını bildirdiler. Ancak tüm çabalara rağmen hala 46 kişiye ulaşılamadı. Sebebi ise bu 46 kişinin kim olduğunun bilinmemesi.

Bilgiler eksik alınmış

Almanya’ya Bavyera Eyaleti üzerinden giriş yapan otomobil sürücüleri 3 farklı noktada kurulan test merkezlerinde korona testi yaptırıyorlar. Ayrıca Havalimanı ve tren istasyonlarında da test noktaları var. Burada düzgün çalışılmadığı ve yolcuların bilgilerinin elden not edilmesinden dolayı test yaptıranların kimlik bilgilerinin ve iletişim bilgilerinin eksik olduğu anlaşıldı. Günlerdir süren aramada kimseye ulaşılamadığı için büyük ihtimalle artık bu 46 kişinin kim olduğu ortaya çıkmayacak. Bilindiği gibi Türkiye’den karayoluyla dönenlerin büyük çoğunluğu da ülkeye Bavyera’dan giriş yapıyor. Yani bu 46 kişi arasında Türkiye’den dönenlerin olması da mümkün.

Yeniden test yaptırmaları gerekiyor

46 kişi virüs taşıdığından habersiz olduğu için bunu başkalarına da geçirebilir. Bu nedenle geçtiğimiz haftalarda Bavyera!daki test merkezlerinde test yaptıran ancak şu ana kadar bir sonuç alamayanların mutlaka ikinci kez test yaptırmasında fayda var. Ancak bu şekilde emin olabilir ve tehlikeyi ortadan kaldırabilirsiniz.

test

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin