Test sonucu negatif çıkanlar dikkat: İkinci kez test yaptırmanız gerekebilir

374
negatif

Tatil

Test sonucu negatif çıkanlar dikkat: İkinci kez test yaptırmanız gerekebilir

Artık günlük yaşantımızda neredeyse en çok konuşulan konu haline gelen korona testleri ile ilgili tartışmalar sürüyor. Uzmanlar, bu testlerin ne kadar güvenilir olduğunu incelerken endişe verici sonuçlara vardılar. Buna göre test edilip “Virüs taşımıyor” sonucu verilen kişilerde aslında virüs olabileceği görüldü. Uzmanlara göre bunun başlıca sebebi testin yapıldığı zaman ve yapılış şekli. Eğer bir kişi kısa süre önce virüs taşıyan bir kişi ile temas ettiyse veya kalabalık bir ortamda bulunduysa ve bunun hemen akabinde test yaptırdıysa test sonucunda virüse rastlanmayabilir. Yetkililer, virüsün tespit edilebilmesi için aradan zaman geçmesi gerektiği uyarısında bulunuyorlar.

Belirtiler varsa ikinci kez yaptırın

Aynı şekilde test yaptırdığınız yerde görevli olması gerektiği gibi testi yapmadıysa, örneği yanlış aldıysa da test sonucu yanlış çıkabilir.

Yetkililer, test sonucu negatif olmasına rağmen hala korona belirtileri olan kişilerin mutlaka ikinci kez test yaptırmasını tavsiye ediyorlar. Ancak bu şekilde virüs taşıyıp taşımadığımıza emin olup başkalarına virüs geçirme riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin