TEKNOFEST İstanbul bugün başlıyor

303
TEKNOFEST

Tatil

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde; Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenleniyor. Katılımın ücretsiz olduğu TEKNOFEST İstanbul, 17-22 Eylül arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek.

İlk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen ve 550 binden fazla ziyaretçisiyle dünyanın en büyük ikinci havacılık etkinliği olan Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST kapsamında 19 farklı kategoride teknoloji yarışmaları düzenleniyor.

Geçen yıldan farklı olarak bu yıl TEKNOFEST’te Uçan Araba Tasarım Yarışması, Mini Jet Radyal Kompresör Tasarım Yarışması, Turbo Fan Motor Tasarım Yarışması, Robotik Yarışmalar, İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı, Tübitak Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları da düzenlenecek.

Festival kapsamında Dünya Drone Kupası, Hackİstanbul 2019 Yarışması ve Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi düzenlenecek. Festivalde Solo Türk ve Türk Yıldızları nefes kesen gösterileri, dikey rüzgar tüneli, planetaryum, havacılık gösterileri, atölye çalışmaları, jandarma emniyet özel gösterileri, Atak Helikopteri Harmandalı, sergiler, konserler ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Festivale mutlaka çocuklarınızı da alıp ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Birbirinden renkli etkinlikler  ve hava gösterileri olacak. Kayıt olmak için www.teknofest.org adresine girip kayıt ol diyerek formu doldurabilirsiniz. Giriş ücretsiz.

(G.Ş)

Kaynak: www.istanbul.gov.tr

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin