TCDD zam yok dedi Milletvekili yapılan zammı sosyal medyadan paylaştı

211
Ankara-Sivas

Tatil

TCDD, Konya-Ankara ve Ankara – Eskişehir arasın da hizmet veren Yüksek Hızlı Tren’de (YHT) abonman fiyatlarına zam yaptı. Zamlı tarife sosyal medyada günün konusu olurken,  CHP Milletvekili Utku Çakırözer yapılan zamma kişisel hesabından tepki gösterdi. Vekil ilk açıklamsında ““Ankara’da öğrenim gören öğrenciler ve memurların kullanmış olduğu Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya arası YHT abonman ücretleri 480 TL’den bin 687’ye çıktı.” dedi. Yapılan yeni düzenlemeyle YHT biletlerine yüzde 400 zam yapıldı.” paylaşımını yaptı. TCDD zam yok diyerek milletvekilini yalanlarken, vekil zamlı tarifeyi paylaştı. 

TCDD zam yok dedi

CHP Milletvekili’nin açıklamasının ardından bir açıklama da  TCDD Taşımacılıktan geldi. Devlet Demir Yolları resmi hesabından “Bazı medya organlarında Yüksek Hızlı Tren (YHT) bilet ücretlerine fahiş zam yapıldığına ilişkin haberler yer almaktadır. Genel Müdürlüğümüzce işletilen YHT’lerin bilet ücretlerinde herhangi bir zam yapılmamıştır.” paylaşımını yaptı.

Milletvekili yeni fiyatları paylaştı 

CHP Milletvekili Çakırözer TCDD Taşımacılığın yaptığı paylaşımın ardından kişisel sopsyal medya hesabından bir açıklama daha yaparak, yeni abonman fiyatlarını duyurdu. Çakırözer yaptığı ikinci açıklamada ise “TCDD zam yok diyor ama ‘hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler olmuş’! Eskişehir-Ankara 624 liralık aylık tam abonman 1687 lira oldu. Ankara-Konya Ankara-Eskişehir abonmanı %170, Ankara-Polatlı %200 zamlandı. Gençlerin abonmanı ise yüzde 98 artmış! İşte eski ve yeni tarife:” paylaşımını yaptı.

YHT biletlerine

 

TCDD

 

YHT biletlerine

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin