Tatilinizi ve uçuşunuzu cep telefonundan satın almayın

1176
cep

Tatil

Geçtiğimiz dönemlerde yapılan bir çok araştırma, tatil ve uçak bilet fiyatlarının internete girilen cihaza göre değişebildiğini ortaya çıkardı. Elde edilen sonuca göre seyahat ve uçuş siteleri, kullanıcının hangi cihazı kullandığını tespit edip fiyatları buna göre ayarlıyor. Son yapılan bir araştırma özellikle Iphone veya Samsung gibi üst sınıf cep telefonu kullananların bilgisayardan internete girenlere göre tatile veya uçak biletine daha fazla ödediğini ortaya çıkardı.

Cep telefonlarında tatil fiyatları yüksek çıkıyor

Uzmanlar, örneğin Iphone kullanan bir kişinin gelirinin yüksek olarak değerlendirildiğini ve bu nedene bu kişiye daha yüksek fiyatların sunulduğu konusuna dikkat çekiyorlar. Yapılan fiyat kıyaslamalarından elde edilen sonuca göre cep telefonunu ile bilgisayardan bakılan tatil seçeneklerindeki fiyat farkı yüzde 10’u bulabiliyor.

Bu tür fiyat oyunlarıyla baş etmenin tek bir yolu var: Fiyatları kıyaslamak. Eğer tatil veya uçak bileti satın alacaksanız mutlaka son kararı vermeden önce piyasada bir araştırma yapın. Hem farklı siteler, hem de farklı cihazlardan fiyatları kontrol edin ve uygunu neredeyse oradan satın alın. Ancak bu durum her tatil veya uçuş için geçerli değil. Yapılan araştırmalar, fiyat farklılığının sadece bazı durumlarda meydana geldiğini gösterdi.

(A)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin