Tatile gitmek isteyenler parasından oluyor

1753
Tatil

Geçtiğimiz yıllarda Avrupa’da bir çok gurbetçinin, sosyal medya ve internet üzerinden uygun fiyata tatil satışı yapan şirketler tarafından dolandırıldığı ortaya çıkmıştı. Bu yıl da internetten çok uygun fiyata tatil paketi satan dolandırıcıların vatandaşları mağdur ettiği anlaşılıyor. Yurtdışında yaşayan onlarca kişi parasını ödemesine rağmen tatile gidemiyor. Facebook gibi sosyal medya hesaplarından piyasanın çok altında bir fiyata tatil satışı yapan şirket yöneticileri, paraları peşin aldıktan sonra sırra kadem basıyor. Daha önce bu konuda defalarca haber yapıp uyarmamıza rağmen yine mağdur vatandaşlarımız oluyor.  Bu konuda daha önce yaptığımız haberleri bu link üzerinden okuyabilirsiniz:  Tatil yapmak isteyen gurbetçiler dolandırıldı ve Bir çok mağdur var ama reklamlar devam ediyor 

Adını vermek istemeyen bir okurumuz da şunları yazdı: “İnsanların paralarını alıp tatili iptal ediyorlar. Ben daha alamadım ama uğraşıyorum. Oteli arayıp öğrendim onlar bağlıyor parayı 1 hafta içinde alamayınca iptal ediyorlar. Kimse bu adamlara inanmasın, paranızdan olmayın”

Tülay Aydın Alkan adlı okurumuz ise şunları paylaştı: “Merhaba, biz de tarafından dolandırıldık. 2080 Euro’muzu geri ödemiyorlar, adımıza ne otelde ne de uçakta rezervasyon görünüyor. Vurgun yapıp bu sezonu sonra kaçacaklar. Arayınca nadiren çıkıyorlar. Telefonda bekleyin tatil öncesi 7 güne kadar evraklarınız gelecek deyip zaman kazanmaya çalışıyorlar. Halbuki bir bey Berlin’den bu pazar 22.06.19 da anty.otele girişi ve kombine uçağı fatura üzerinde gözükmesine rağmen ortada rezervasyon diye bir şey yok, evrakları da ulaşmamış. Bu adamlar böyle her sene değişik isimlerle ciddi dolandırıcılık yapıp binlerce milyon Euro kazanıyorlar. Kimse yok mu bunları durduracak?”

Okurlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Bu konuda lütfen bir avukata danışın. Bütün hukuki yolları deneyerek mücadele edin.

(G.Ş)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin