Tatile çıkanlar, otellerden en çok bunları istiyor

112
Otel

Tatil

Tatile çıkanlar, otellerden en çok bunları istiyor

Normalleşme süreci ile birlikte oteller kapılarını misafirlerine tek tek açmaya başladı. Otellerin bu dönemde ağırladıkları ilk müşterilerin genel talebi ise “Temassız otel uygulamaları” oldu.

Otellerin ilk dönem müşterilerinin genel ağırlığının iç pazar misafirleri olduğu gözlemlenirken, yerli turistler için temassızlık, güvenli tatil için en çok talep edilen konuların başında geldi.

Temassız teknolojilerin kullanımı salgın sonrasında beklentilerin üzerine çıktı

Açılan otellerde temassızlık, dijital dönüşüm ve yeni normalde misafir ilişkileri konuları başta olmak üzere birçok ihtiyacı karşılayan ICI platformu Teknoloji Satış ve Pazarlama Müdürü Bahadır Çakar, “Tatil tesislerinde temassız teknolojinin kullanımı pandemi sonrasında beklentilerin çok üzerine çıktı. Dolayısıyla kişiler tatile çıkarken son derece bilinçli bir şekilde kendilerini hazırlamışlar” dedi.

Açılan otellerde misafir yoğunluğu oluşmaya başladıkça yeni normalde misafirin taleplerini ve ayak izlerini de gözlemleme şansları olduğunu belirten Çakar, “Sadece yabancı değil yerli misafirler de temassız mobil uygulama istiyor. Ciddi bir mobil uygulama kullanma eğilimi var. Misafir konaklama süresi boyunca bir teknoloji arayışı içinde. Online Check-in, oda içi talepler, Cabana ve Pavillion gibi özel alanların satışları çalıştığımız otellerde en çok kullanılan konuların başında geliyor” diye konuşarak üretilen teknolojinin önemine dikkat çekti.

Mobil uygulamalar otellerin parçası haline geliyor

Geçtiğimiz yıllarda otellerde mobil uygulama kullanımının çok fazla tercih edilmediğini dile getiren Bahadır Çakar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz yıllarda çok fazla tercih edilmeyen ve birçok otel profesyoneli tarafından olumlu değerlendirilmeyen mobil uygulamalar, yeni dönemde ciddi bir kullanım oranına ulaştı. Dolayısıyla temassızlık ve misafir ilişkilerinin dijital dönüşüme uğraması gibi konular bu sene sektörde en çok talep gördüğümüz konular oldu.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin