Tatilciler öfkeli: Pilot bavulları uçaktan indirdi

1042
bavul, havaalanında

Tatil

Tatile gittiğiniz ülkede bavulunuzun uçakta olmadığını öğrenseniz ne yapardınız? Benzer bir olay Alman tatilcilerin başına geldi. Pilotun neden bavulları uçaktan indirdiğine şaşıracaksınız.

Sıcak bir ülkeye tatile giderken yanınıza kısa kollu gömlek, plaj terliği, t-shirt, mayo, güneş yağı veya ilaçlarınızı alırsınız. Sonuçta hepsine ihtiyacınız olacak. Peki bütün bu eşyaların içinde bulunduğu bavulunuz, havayolu şirketi tarafından uçağa alınmazsa tatilin tadını çıkarabilir misiniz?

Almanya’nın Dortmund kentinden turizm cenneti Mayorka Adası‘na uçan tatilciler, havaalanına vardıklarında bavullarının Almanya’da kaldığını öğrendiler. Pilotun, uçağın ağırlığı, pistin kısa olması ve hava şartlarının elverişsiz olması nedeniyle 73 bavulu Dortmund’da uçaktan indirildiği ortaya çıktı.

Zaten 3,5 saat gecikmeli kalkan Germanwings uçağında Mayorka’ya varana kadar kimsenin kendilerine haber vermemesine öfkelenen yolcular, ateş püskürdüler. Özellikle çocuklu aileler, özel eşyaları Almanya’da kaldığı için tatillerinin başlamadan bittiğini dile getirdiler.

Almanya’da kalan bavullar ancak 3 gün sonra tatil ülkesine götürüldü ancak bu yolcuların işine pek yaramadı. Çoğu yeni eşyalar satın almak zorunda kaldı. Verilen bilgiye göre yolcuların havayolu şirketinden tazminat alma hakkı doğdu.

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin