Tatil dönüşü paranızın bir bölümünü geri alabilirsiniz

1528
tatil

Tatil

Tatilini otelde geçirenler zaman zaman olumsuz gelişmelerle veya durumlarla karşılaşabiliyor. Örneğin inşaat gürültüsü, duvarlarda mantar, kırık banyo malzemeleri, temizlenmemiş oda veya istenmeyen böcekler, hatta deniz gören oda yerine size arka bahçeye bakan bir oda verilmesi gibi müşteriyi rahatsız eden bir çok unsur olabiliyor. Bu gibi durumlarda ilk yapmanız gereken hemen otel yönetimini haberdar etmek ve yardım istemek.

Kaliteli otellerde genellikle müşteriyi memnun etmek için yeni oda sunuluyor. Ancak bazı otellerde şikayetlerinize kulak asılmayabilir. Daha sonra tazminat talep edebilmeniz için delil toplamalısınız. Sizi rahatsız eden unsurların fotoğrafını /videosunu çekin.  Şikayetinizi bir kağıda yazın tarih ve isimle imzalayın. Bu belgeyi otel yönetimine sunun ve onların da imzalamasını isteyin. Eğer bunu yapmazlarsa başka bir şahit bulun ve sizin belirttiğiniz unsurların doğru olduğuna dair imzalamasını sağlayın. Bu örneğin bir başka otel müşterisi olabilir. Bu kişinin kimlik ve iletişim bilgilerini almayı unutmayın.

Tatilden döndükten sonra bu belge ve fotoğraflarla tatili satın aldığınız şirkete yazılı olarak başvurun. Tatilinizin vaad edildiği gibi çıkmadığını ve sizi rahatsız eden unsurlar nedeniyle bölündüğünü belirtin. Bir çok kişi bu şekilde hareket ederek ödediği paranın bir kısmını geri alabiliyor.

Şikayette bulunmak için tatil dönüşünden sonra 2 yıl vaktiniz olduğunu da unutmayın.

(A)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin