Tarihi Kemeraltı çarşısı sanatla buluştu

41
tarihi

Tatil

Tarihi Kemeraltı çarşısı sanatla buluştu

“Kemeraltı Sanat Günleri” kapsamındaki Kemeraltı Sanatçıları Sergisi, Tarihi Abacıoğlu Han’da açıldı. Kemeraltı Hayat Platformu tarafından hazırlanan ve küratörlüğünü Ebru Camkıran’ın üstlendiği serginin açılışını Konak Belediyesi Başkanı Mimar Abdül Batur gerçekleştirdi. Koronavirüs salgını döneminde gerçekleştirilen sanal sergilerden farklı olarak normalleşme süreci ile ilk kez açık havada gerçekleştirilen sergi kapsamında 110 eser yer aldı. Sosyal mesafe ve maske kuralına bağlı kalınarak gerçekleştirilen etkinlikte çini, seramik, tezhip, minyatür, hat ve kaligrafi sanatlarının örnekleri sergilendi.

Dünyanın en eski açık hava alışveriş merkezi Kemeraltı’nda sanat günleri

Serginin açılışında konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Kemeraltı, sadece alış verişin değil sanatın da merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Kemeraltı’na verdikleri öneme ve etkinlikleriyle en büyük katkıyı sunan Kemeraltı Hayat Platformu’na teşekkür ediyorum. Dünyanın en eski açık hava alışveriş merkezi olan Kemeraltı, böyle etkinlikler ve çalışmalarla İzmir’in her anlamda dışa yansıyan yüzü olmaya devam edecek” diye konuştu.

Kemeraltı Hayat Platformu adına açıklamada bulunan Cem Ceylan ise, “Kemeraltı Platformu olarak düzenlediğimiz sergimize katılımda bulunan herkese teşekkür ederiz. Kemeraltı Çarşısı’nın her alanda kalkınmasına, sanatın ve sanatçının esnafla buluşmasına öncülük yapabildiğimiz için mutluyuz. Kemeraltı Hayattır sözünü; hayatın içinde yer alan her alanda çarşımızda yaşatmaya ve değerlerini korumaya Kemeraltı Hayat Platformu olarak devam edeceğiz” dedi.

tarihi

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin