Türk bayraǧı ile sürücüleri kandırıyorlar

4880
Türkiye, Türk
Türkiye, Türk

Tatil

Avrupa’da yaşayan yüzbinlerce vatandaşımız yaz aylarında tatilini Türkiye’de geçirmek üzere yola koyulacak. Otomobille yapılan yolculukta çok sayıda ülkeden geçiliyor, bir çok yerde mola veriliyor. Bazı tesisler kaliteli ve güvenilir hizmet verirken, bazıları hızlı para kazanma derdinde. Bu nedenle Türkiye’ye giden veya memleketten dönen vatandaşlara yolda tuzaklar kuruyorlar. Bunların en yaygını otoyol kenarındaki tesis levhasına Türk bayraǧı yapıştırmak!

Bulgaristan (2)Sürücü tesis levhasındaki Türk bayraǧını görünce burada damak tadına uygun yemek yiyebileceǧini veya kendi dilinde konuşabilen bir personele rastlayacaǧını düşünüyor. Ancak bazı tesisler insanların bu iyi niyetini kullanarak ya hijyenik olmayan yemekler sunuyorlar, ya da çok yüksek fatura kesiyorlar. Tuzaǧa düştüǧünü çok geç anlayan yolcular sonuçta parayı vermek zorunda kalıyor. Para vermek istemeyenler ise genellikle tehdit ediliyor. Geçtiǧimiz yıllarda çok sık rastlanan bu durum azalsa da hala devam ediyor. Bazı tesisler yolcuların yoǧunluǧuna göre bu bayrakları günü birlik bile yapıştırıp sökebiliyorlar.

  • Türkiye ve Avrupa’dan en güzel tatil yerleri, Sılayolu haberleri, uçak bileti kampanyaları / Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa

Bu nedenle turizmavrupa.com olarak sürücülere şu öneride bulunmak istiyoruz: Özellikle Sırbistan-Bulgaristan güzergahında her Türk bayraǧı olan tesiste durmayın.

Elbette Türk sürücülere yönelik hizmet veren tesisler de var. Bunlar hakkında önceden bilgi edinin. Örneǧin günlük gazete ve derneklerin anlaşmalı olduǧu tesisler var. Bunların tercih edilmesinde fayda var.

Issiz, kimsenin durmadıǧı tesisleri tercih etmeyin

Mümkünse grup halinde mola verin, etrafınızda başka yolcuların da olduǧundan emin olun

Yemek yemeden veya benzin satın almadan önce fiyatlara mutlaka bakın, menü kartı isteyin, ödeme yaparken mutlaka fiş alın.

Ödeme yaparken para üstünü kontrol edin. Euro ile ödeme yapılıyorsa o ülkenin para birimine çevirmeyi unutmayın

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin