Sürücülere soru: “320 Euro’luk ceza sizce çok mu?”

540
Ceza

Tatil

Almanya trafik cezalarında artışa gitmeyi planlıyor. Ulaştırma Bakanı’nın bir çok trafik suçuna daha yüksek ceza uygulamak için hazırlık yaptığını önceki günkü haberimizde sizlerle paylaşmıştık. (Buradan okuyabilirsiniz: https://www.turizmavrupa.com/almanyada-yasayanlar-dikkat-yeni-trafik-cezalari-geliyor/) Yanlış yere park edenlerin ödeyeceği cezanın 30 Euro’dan 100 Euro’ya çıkması öngörülüyor. Cezalar arasında en dikkat çekeni ise otoyolda arkadan gelen polis, itfaiye veya cankurtarana yol vermeyen sürücülerle ilgili. Yeni düzenlemeden sonra bu sürücülere 320 Euro ceza uygulanacak. Ancak ceza miktarı ülkede tartışmalara neden oldu. Kimleri cezanın yerinde olduğunu söylerken, kimileri miktarı yüksek buluyorlar. Hatta cezanın daha da yüksek olmasını isteyenler bile var.

Bilindiği gibi acil durumlarda arkadan gelen resmi araçlara yol vermeyenler insanların hayatını tehlikeye atıyorlar. Bazen saniyelerin bile önemli olduğu acil durumlarda yol vermek yerine yolu kapatanlar gerçekten de büyük tepki çekiyorlar.

www.turizmavrupa.com olarak bizim görüşümüz şu: Eğer insan hayatı sözkonusuysa ve bir sürücü imkanı olmasına rağmen yolu açmıyorsa o zaman değil 320 Euro, 3200 Euro bile cezaya çarptırılmalı. Hatta bu tür sürücülerin ehliyetine bile el konulabilmeli.

Araçlara nasıl yol verilir? İki şeritli otoyollarda soldaki araçlar sola, sağdaki araçlar sağa yönelmeli ve arkadan gelen aracın ortadan geçmesi sağlanmalı. Üç veya daha fazla şeritli otoyollarda ise soldaki araçlar sola, diğer şerittekiler ise sağa yönelmeli.

(A)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin