Sürücüler İpsala’ya yönelecek: Geçiş süresi 6 dakikaya düşecek

7338
geçiş

Tatil

Sürücüler İpsala’ya yönelecek: Geçiş süresi 6 dakikaya düşecek

Türkiye’de son yıllarda yapılan en önemli projelerden olan 1915 Çanakkale Köprüsü sürücüleri daha şimdiden heyecanlandırıyor. Ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak köprü normalde gemiyle 35 dakika süren geçiş süresini 6 dakikaya düşürecek. Su yüzeyinden 318 metre yükseklikteki köprünün ayakları daha şimdiden projenin büyüklüğünü gösteriyor. 400 kilometrelik Kuzey Marmara Otoyolu’nun bir parçası olan köprü, özellikle yaz aylarında bölgede önemli bir trafik rahatlatması sağlayacak.

Kuyruk sorunu bitecek

Köprünün açılmasıyla yaz aylarında tatilcilerin neden olduğu boğaz geçiş kuyrukları ortadan kalkmış olacak. Son yapılan açıklamalara göre köprünün 18 Mart 2022’de hizmete girmesi bekleniyor. Bu süreye kadar köprü bağlantı yolları, gişeler, kavşak bağlantıları gibi önemli unsurlar da tamamlanmış olacak. Çanakkale’de Lapseki ile Gelibolu ilçeleri arasında hizmet verecek olan köprü, Türkiye’ye Yunanistan üzeri karayolundan tatile gelen vatandaşlarımız açısından da önemli bir avantaj olacak.

Kapıkule’ye olumlu etki yapacak

Şu ana kadar boğazı geçmek için gemiyi kullanmak zorunda olanlar, köprüden rahat bir şekilde geçebilecekler. Bu avantaj nedeniyle bir çok kişinin Türkiye’ye İpsala sınır kapısından giriş yapması bekleniyor. Bu durum Edirne’deki Kapıkule sınır kapısında da yoğunluğun azalmasını sağlayacak.

Çanakkale

Çanakkale

Çanakkale
Foto: Bartu O.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

1 YORUM

  1. Hic zannetmiyorum, kapikule zaten yogun, ve gecis ucretleri son yapilan diger kopruler gibi pahalli olursa bu koprude fiyasko olacak ve vergi veren vatandaslarin sirtina binecek. Eger hukumet gecis fiyatlarina ve gumruk kapilarina bir duzen getirmezse bu koprude digerleri gibi vergi mukelleflerinin sirtinda bir yuk ve fiyasko olacaktir.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin