Sürücüler dikkat: İzin döneminde TEM’de ҫalışma var

1027

Tatil

Türkiye’ye karayolundan gidecekler önümüzdeki aylarda İstanbul-Ankara arasında sıkıntılar yaşayabilir. TEM otoyolundaki ҫalışmalar 24 Temmuz’a kadar sürecek.

Bu yıl da Avrupa’dan onbinlerce aile karayolundan Türkiye’ye gitmeye hazırlanıyor. Yol üzerinde geҫilen ülkelerde zaman zaman rüşvet, inşaat ҫalışması veya trafik sıkışıklığı gibi sorunlarla karşılaşılıyor. İstanbul ile Ankara arasındaki TEM otoyolu ile ilgili yapılan bir aҫıklama, bu yıl Türkiye’de de sorunların yaşanabileceğini gösterdi.

Verilen bilgiye göre TEM otoyolunda 5 Mayıs ile 24 Temmuz tarihleri arasında yenileme çalışması yapılacak. Yetkililer, ҫalışmalar nedeniyle ulaşımda zaman zaman aksamalar olabileceği uyarısında bulundular.
Çalışmaların izin dönemine denk gelmesi Avrupa’da yaşayanlar aҫısından talihsizlik. Çünkü okul tatillerinin başlamasıyla yüzbinlerce otomobil Türkiye’ye doğru hareket edecek ve izinciler memleketlerine ulaşmak iҫinTEM otoyolunu kullanacak.

Çalışmaların TEM otoyolunun Gebze-İzmit bölümündeki viyadüklerde yapılacağı, bu dönemde otoyolun trafiğe kapatılacağı aҫıklandı. Verilen bilgiye göre araçlar kavşaklardan D-100 karayoluna yönlendirilecek.
Valilikten yapılan aҫıklama şöyle:

“Trafiğin hangi gişelere kapatılacağı önceden uyarı levhalarıyla sürücülere bildirilecektir. Söz konusu çalışmalara Gebze-Körfez kavşaklarında Ankara yönünden başlanacak. Doğu, güney ve kuzey olmak üzere 3 etapta tamamlanacaktır. Çalışılan kesimlerdeki ara gişeler, giriş yönünde trafiğe kapatılacaktır. Gerekli emniyet önlemleri alınacak ve trafik işaretlemeleri yapılacaktır. Sürücülerin yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları gerekmektedir.”

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin