Sürücüler dikkat: Avusturya sınırındaki kaos sonrası yeni karar

1125
Avusturya
Foto:turizmavrupa.com

Tatil

Sürücüler dikkat: Avusturya sınırındaki kaos sonrası yeni karar

Koronavirüs olayları Sılayolu’nu olumsuz etkilemeye devam ediyor. Balkan ülkelerindeki vaka sayılarının artması sonrası Avusturya, bu bölgeden gelenlere karşı yeni tedbirler almıştı. Uygulamaya göre Slovenya istikametinden gelen bütün yolcular, Avusturya’yı durmadan geçeceğini onaylayan bir belge imzalamaları gerekiyor. Ayrıca araçtakilerin bilgileri de kaydediliyor. Ancak bu prosedür nedeniyle geçtiğimiz hafta sonunda Slovenya – Avusturya sınırında büyük bir kaos yaşandı.

12 saat bekleyen bile var

Avusturya’ya girişteki kontroller nedeniyle trafik akışı durma noktasına gelirken büyük mağduriyetler yaşandı. Verilen bilgiye göre bazı araçları bölgeden geçişi 12 saati buldu. Saatlerce beklemek zorunda kalan yolcular arasında çocuk ve yaşlıların zor anlar geçirdiği belirtiliyor. Hatta zaman zaman tansiyon yükselip tartışmalar bile yaşandı. Sorun yaşayan yolcuların büyük çoğunluğu Türkiye’den dönen vatandaşlarımız oldu.

Virüsten daha tehlikeli

Olay sonrası Avusturya yeni bir karar alarak bu uygulamayı durdurdu. Yetkililer, koronavirüs tedbirlerinin virüsten daha tehlikeli hale geldiğini belirterek kararı değiştirdiklerini açıkladılar.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin