Sunexpress yurtdışında iki kente daha uçuş başlatıyor

146
Türkiye – Avrupa

Tatil

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in 30. yıldönümü çerçevesinde, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan ve basın mensuplarıyla Antalya’da bir araya geldi. SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, Antalya’nın ilk Uçak Bakım – Onarım Merkezi’ni hizmete açmak için çalışmalara başladıklarının müjdesini verirken, Antalya ve Türk turizmini geliştirmek için yapılan çalışmalar ve Antalya’dan sunulan yeni destinasyon ve seferler ile ilgili bilgileri de basın mensupları ile paylaştı. Bischof, Sunexpress yurtdışında iki kente daha uçuş başlatacağını bildirdi.

Antalya’da frekans artışı yapacak 

SunExpress, 2019/2020 kış tarifesi çerçevesinde Antalya’dan hem iç hatlarda hem de dış hatlarda frekans artışı sunuyor. SunExpress, iç hatlarda Antalya’dan İzmir’e uçuş sayısını günde 4 sefere, Adana’ya günde 2 sefere, Trabzon ve Samsun’a haftada 3 sefere çıkardı.

Sunexpress yurtdışında uçuş başlatıyor

Dış hatlarda ise Antalya’dan Düsseldorf, Köln, Berlin, Hamburg, Hannover, Frankfurt, Münih ve Stuttgart’a günlük uçuşlarını arttıran SunExpress, Avusturya’nın başkenti Viyana’ya artık haftada 6 sefer düzenliyor. Antalya’dan Basel ve Zürih’e cazip hafta sonu uçuşları sunan SunExpress, tüm kış sezonu boyunca dünyanın en popüler turizm merkezlerinden Paris’e de her Cumartesi sefer düzenliyor. Şubat ayından itibaren haftada 2 kez Kopenhag seferlerine başlayacak olan SunExpress, Billund’a da haftada 1 kez sefer sunacak.

Antalya’ya 35 milyon Euro’luk yatırım yapacak 

Havayolu şirketi 30. kuruluş yıldönümünde Antalya’ya 35 milyon Euro’luk yatırım yaparak Uçak Bakım Merkezi (Hangar) kuracak. Bu yatırımla Antalya ilk uçak bakım ve onarım merkezine kavuşacak.

SunExpress Antalya’ya hangar kuracak

Antalya’da 5 uçaklık hangar ile bölgede uçak teknik ve bakım merkezini açmayı planlayan SunExpress, şirkete ait 7 uçağın teknik bakım ve onarımının Antalya’da yapılacağını kaydetti.

Merkezden diğer firmalarda yararlanacak

Kurulacak hangarda diğer uçak şirketlerine de  hizmet verileceğini belirten şirket yetkilileri, Antalya’nın havacılık bakım üssü olacağını hedeflediklerini kaydetti. Hangar yatırımıyla Antalya’nın aynı zamanda kalifiyeli eleman açısından da zenginleşeceği vurgulandı.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin