SunExpress Avrupa’da rotasına yeni kentler ekledi

1929
SunExpress

Tatil

Yurtdışında yaşayan vatandaşların en çok çözülmesini istedikleri sorunlardan biri de direkt uçuşların arttırılması. Son yıllarda havayolu şirketleri yurtdışında birçok kente direkt uçuş gerçekleştirmeye başladı. Sayıları her geçen gün artan bu uçuşlara yenileri gelmeye devam ediyor.  Türk Hava Yolları ve Alman Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Avrupa’da rotasına yeni kentler ekledi. Şirket, Nürnberg’e haftada 1 kez İzmir’den direkt sefer düzenleyeceğini açıkladı. SunEkspress, 2012 yılında aktarma merkezi ilan ettiği İzmir’den 2020 yılında Paris, Brüksel ve Kopenhag seferlerini de başlatacak.

SunExpress Avrupa’da güçleniyor

Bu yıl havacılık ve turizmde 30. yılını kutlayan SunExpress, İzmir’den en fazla uluslararası sefer düzenleyen havayolu şirketi konumunda. Şirket  dış hatlarda kış sezonuyla beraber İzmir kalkışlı Düsseldorf, Frankfurt, Münih ve Stuttgart’a düzenlediği günlük uçuşların yanı sıra Berlin ve Hamburg’a da sefer sayısını arttırdı. İzmir’den Amsterdam’a haftada 3 uçuş düzenleyen SunExpress, Viyana seferlerini de haftada 2’ye çıkardı. Ayrıca havayolu, Şubat ayında Avrupa’nın popüler başkentleri Paris, Brüksel ve Kopenhag’a haftada 1 kez sefer düzenlemeye başlıyor.

İç hatlarda sefer sayıları arttı

İç hatlarda İzmir – Antalya uçuşlarını günde 4 sefere, İzmir – Adana uçuşlarını ise günde 3 sefere kadar çıkaran SunExpress, hem sabah hem akşam saatlerinde günde 2 sefer düzenleyeceği Diyarbakır ve Gaziantep uçuşları ile de özellikle günübirlik seyahat eden yolculara kolaylık sunuyor. İzmir’den Van’a haftanın her günü sefer sunmaya devam eden SunExpress ayrıca İzmir kalkışlı Trabzon seferlerini haftada 5’e, Kayseri seferlerini haftada 4’e ve Malatya, Kars, Erzurum ve Samsun seferlerini ise haftada 3’e yükseltti.

(A/HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin