Sosyal mesafeye uygun bank geliştirdiler

87
sosyal

Tatil

Sosyal mesafeye uygun bank geliştirdiler

Dokuz Eylül Üniversitesi, yerleşkelerinde kontrollü sosyal hayat önlemlerini birer birer hayata geçiriyor. Üniversitenin Teknik Atölyeler Şube Müdürlüğü’nde tasarlanan ve fiziki mesafenin korunmasına yardımcı olan banklar DEÜ Araştırma Uygulama Hastanesi’nde hizmete sunuldu. Poliklinikler girişine konumlandırılan banklar hasta ve hasta yakınları tarafından ilgiyle karşılandı.

Kontrollü sosyal hayat kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde aldıkları önlemler hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar, “COVID-19 pandemisi süresince uyguladığımız önlemlerden ciddi tecrübeler kazandık. Artık yeni normal dediğimiz kontrollü sosyal hayat düzeninde günlük yaşantımızı devam ettireceğiz. Bu yenilik bir dizi düzenlemeyi de gerekli kılıyor. Tüm uygulamaları topluma örnek teşkil eden bir kurum olarak, öz kaynaklarımızı kullanarak kendi imkanlarımızla imal ettiğimiz banklarımızı hastanemizde mensuplarımızın ve misafirlerimizin kullanımına sunduk” diye konuştu.

Banklar, sosyal mesafyi korumak için tüm yerleşkelere konulacak

Bankların DEÜ Teknik Atölyeler Şube Müdürlüğü’nde tasarlanarak üretildiğini belirten Rektör Hotar, “Kaynakların verimli kullanımı ve geri dönüşüm hassasiyetimizi kararlılıkla yürüten atölye personelimiz, bankların metal aksamlarını yine geri dönüştürülen malzemeler kullanarak üretti. İlk olarak hastanemizde kullanıma sunduğumuz banklarımızı zaman içerisinde tüm yerleşkelerimize dağıtacağız” dedi.

sosyal

sosyal

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin