Son 24 saatte 1581 vaka ortaya çıktı

42
vaka

Tatil

Son 24 saatte 1581 vaka ortaya çıktı

Yerli ve milli Koronavirüs aşı adayının transgenik hayvanda meydan okuma çalışmasını tamamlayarak insan deneyleri safhasına geldiği Türkiye’nin salgındaki son durumu açıklandı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın kamuoyuna ulaştırdığı tabloya göre; 7 Ekim’de 116 bin 608 test uygulandı. Bin 581 yeni vaka, 56 can kaybı, bin 355 iyileşen hasta bilgisi ulaştı. Ülkedeki toplam test sayısı 11 milyon 160 bin 946, vaka sayısı 329 bin 138, vefat sayısı 6 bin 609’a yükseldi. Ağır hasta sayısı bin 411 olarak açıklanan salgında zatürre oranı yüzde 6.2, yatak doluluk oranı yüzde 48.6, erişkin yoğun bakım doluluk oranı 68.8 oldu.

“Ağır hasta sayısını düşürmek hastaların erken tedaviye başlaması ile mümkün”

Bakan Koca’nın günlük bilgilerle birlikte paylaştığı mesaj şöyle: “Bugün tespit edilen 1.581 hasta var. Ağır hasta sayısının düşüş eğilimi başladı. Ağır hasta sayısını düşürmek hastaların erken tedaviye başlaması ile mümkün. Sağlık çalışanlarımız insan üstü bir gayretle çalışıyor. Mücadelede onlara birlikte destek olalım.”

tablo

Yerli Koronavirüs aşısında insan deneyleri safhasına geçildi

Bakan Koca yerli aşı çalışmaları ile ilgili olarak da, “Yerli ve Milli COVID-19 aşısı ile ilgili bugün çok önemli bir gelişme oldu. TÜSEB tarafından desteklenen aşı adayımız transgenik hayvanda meydan okuma (challenge) çalışmasını tamamlayarak insan deneyleri safhasına geldi. Sayın Cumhurbaşkanımıza müjdeyi verdik. Sonuca çok yakınız.” dedi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin