Soğuk algınlığında hangi çorbalar daha iyi geliyor?

85
Soğuk

Tatil

Kış aylarında yaşanan kar, yağmur ve sert havalarda hasta olmamak elde değil. Özellikle bir sıcak bir soğuk ortamlarda bulunmak üşütmenize, vücut direncinin düşmesine ve hasta olmanıza sebep oluyor. Bir de sıcak mekanlarda bulunurken kapalı ve havasız olması hastalıkların size bulaşma riskini artırıyor. Bu tür yerlerde soğuk algınlığı veya nezle olabilirsiniz.

Kış aylarında hastaysanız size iyi gelecek şey çorba. Bir kase çorba ile vücudunuz ısıtır, iştahı olmayanlar yeterli besini almanızı sağlar. Peki bu çorbaların hangileri olduğunu biliyor musunuz? Sizin için derledik.

Tavuk suyu çorbası

Proteinden oluşan  tavuk suyu çorbasını soğuk algınlığı döneminde içmeniz sizin iyi olmanıza fayda sağlar. Kolay yapımı ile rahatlıkla muhafaza edebilirsiniz. Ekşi sevenler için C vitamini limonla tüketmeniz uzmanlar tarafından önerilir.

Mercimek Çorbası

Yaz ve kış aylarının vazgeçilmezi mercimek birçok kişi tarafından tercih edilirken birçok açıdan faydası bulunmaktadır. Özellikle protein ve lif bakımından zengin olması nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirir.

Tarhana Çorbası

Evimizin kışın vazgeçilmez içeceği tarhana çorbası antioksidan kaynağıdır. Domatesle yapıldığı için içerisinde likopen bulunmaktadır.  Hastayken iştahsız olduğunuzda size iyi gelecek çorbadır. İştahınızı açmanızı sağlar.

Brokoli Çorbası

Çok fazla birçok kişi tercih etmesede C vitamini, demir ve protein içerir. Kış aylarında hasta olduğunuz dönemlerde ihtiyaç duyulan besinleri içerisinde bulundurur. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

(SK)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin