Sivas ve İzmir YHT hatları ne zaman açılacak?

561
Sivas

Tatil

Türkiye’de son yıllarda hızlı tren yatırımları artarken, yeni hatlarda yakın dönemde hizmete açılacak. Son 17 yılda Türkiye devleti tarafından 137.5 milyar lira yatırım yapıldı. Ankara-İstanbul ve Ankara-Konya hızlı tren hatlarının ardından önümüzdeki süreçte Ankara-Sivas ve Ankara-İzmir hatları da hizmete açılacak.

Sivas 2020 yılında

Türkiye’de 2009 yılında başlayan  hızlı tren seferleri her geçen gün hat sayısının artmasıyla hizmet vermeye devam ediyor. Yetkililer,  Ankara-Sivas YHT hattının önümüzdeki yılın ilk yarısı itibariyle işletmeye açılacağını duyurdu. Ankara-Sivas YHT hattının altyapı yapım çalışmalarında yüzde 94 fiziki ilerleme kaydedildiğini aktaran yetkililer, seyahat süresinin 12 saatten 2 saate düşeceğini belirtti.

Polatlı-Afyonkarahisar 2021 yılında

Ankara-İzmir yüksek hızlı demiryolunda tüm kesimlerde yapım çalışmalarının devam ettiğini belirten Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı yetkilileri, Polatlı-Afyonkarahisar kesiminin 2021 sonunda tamamlanacağını bildirdi.

Afyonkarahisar-İzmir 2022 yılında

Afyonkarahisar-İzmir etabının ise 2022 yılı sonunda tamamlamayı planladıklarını aktaran yetkililer, Ankara-İzmir arasında 14 saat olan demiryolu seyahat süresini YHT ile 3 saat 30 dakikaya düşüceğini bildirdi. 

Bursa-Ankara 2 saat 15 dakika

56 kilometrelik Bursa-Gölbaşı-Yenişehir kesiminde altyapı işlerinde yüzde 73 ilerleme sağladığını aktaran bakanlık yetkilileri, Bursa-Yenişehir arasının 2022 yılı sonunda bitirmeyi planladıklarını bildirdi.Bu hatların devreye girmesiyle Ankara-Bursa ve Bursa-İstanbul arasındaki seyahat süresinin 2 saat 15 dakikaya çekileceğini aktardı. 

Halkalı-Kapıkule’de çalışmalar sürüyor

Halkalı – Kapıkule hızlı tren hattının İPA desteğiyle yapılacak 153 kilometrelik Kapıkule-Çerkezköy kesiminin yapımının sürdüğünü belirten bakanlık yetkilileri, Halkalı-Çerkezköy kesiminin de ihale çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin