Sırbistan’daki bu hizmetin devam etmesini istiyor musunuz?

1431
Sırbistan'daki bu

Tatil

Avrupa’dan Türkiye’ye karayolu ile seyahat edenler geçtiğimiz yıl yeni bir hizmet ile karşılaştılar. Yüzbinlerce vatandaşımızın otomobille transit geçiş yaptığı Sırbistan’da Türk polisi ve Türkçe bilen görevliler yolcuları karşıladı ve her türlü yardımına koştu. Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluğu (YTB) ve Türk İçişleri Bakanlığı’nın ortak bir çalışması olan bu girişime Sırbistan İçişleri Bakanlığı da destek vermişti. Aynı zamanda Sırpça bilen görevliler Sırp yetkililer ile hemen iletişime geçip sorunların çözümünde önemli rol oynadılar. Sırbistan’daki bu hizmetin bu yılda devam etmesini istiyor musunuz?

Sırbistan’daki bu hizmet devam edecek mi?

Bilindiği gibi yolculuk esnasında sürücüler bir çok sorunla karşılaşabiliyorlar. Özellikle de sınır işlemleri sırasında beklenmedik aksaklıklar olabiliyor. İster gümrük işlemleri olsun, ister pasaport ve diğer önemli evraklar, herhangi bir eksik veya anlaşılmayan durumda gereksiz zaman kaybı yaşanabiliyor. Buna bir de dil sorunu eklenince sorunun giderilmesi daha da uzun sürebiliyor.

Ayrıca:   Bulgaristan Türkiye sınırındaki kuyruk sorunu böyle bitecek

Araçları ağrıza yapanlara destek

YTB tam da bu eksiği gidermek için çok faydalı bir işe imza attı. Sınır kapısında hazır bekleyen Türk personel yolcuların imdadına yetişti. Hatta araçlarında arıza yaşanan gurbetçilere bile destek sağlandı.

Hizmet devam edecek mi?

Bu nedenle bu önemli hizmetin 2020 Sılayolu sezonunda da verilip verilmeyeceği merak konusu. Biz bu vesileyle yurtdışındaki vatandaşlara şunu sormak istiyoruz: Geçtiğimiz yıl sunulan bu hizmeti nasıl buldunuz. Siz de bu hizmetten faydalandınız mı? Bunun bu yıl da devam etmesini istiyor musunuz?

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi yakında sizinle paylaşacağız.

(A)

Sılayolu haberlerini kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin