Sırbistan’da Türk yolcuların üzerinden bir kilo altın çıktı

4339
altın
Foto:www.carina.rs

Tatil

Sırbistan’da Türk yolcuların üzerinden bir kilo altın çıktı

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçiren Türk vatandaşları gidiş ve dönüşte çok yüksek miktarda para ve altın takıları yanlarında götürüyor. Birçoğu gümrük kurallarını ihlal ettiği için haklarında işlem yapılıyor. Son dönemlerde en çok dikkat çeken ülke Sırbistan. Burada geçtiğimiz günlerde çok fazla sayıda vatandaşımız ya yüksek miktarda para ya da altınla yakalandı. Buna rağmen vatandaşlarımız bu hatayı yapmaya devam ediyor.

İki ayrı araçta bir kolaya yakın takı bulundu

Foto:www.carina.rs

Sırbistan’ın Horgos Gümrük Kapısı’nda Hollanda’dan Türkiye’ye giden ve Türkiye’den Almanya’ya dönen araçta yüzlerce gram altın ele geçirildi. İlk olayda Hollanda plakalı aracın sürücüsü Sırp gümrük memurlarına araçlarında sadece kişisel eşyalarını taşıdıklarını söyledi. Fakat araçta yapılan ayrıntılı aramada arabanın bagajında bulunan valizde yarım kilogramdan fazla altın takı bulundu.

Diğer olay ise Türkiye’den Almanya’ya dönen Türk aile gümrük memurlarına bagajlarında bir şey olmadığını söylendi. Yapılan aramada aracın içinde 36 adet çeşitli altın takı içeren bir çanta bulundu. İki yolcunun da altınlarına el konularak yasal işlem başlatıldı.

altın

altın
Fotoğraflar:www.carina.rs

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin