Sırbistan’da aracına yakıt alacaklar bunlara dikkat edin

878
Sırbistan’da aracına

Tatil

Yılın dört mevsimi araçlarıyla sıla yoluna düşen gurbetçiler yol boyunca onlarca zorluğu aşarak Türkiye’ye ulaşıyor. Yolculuk öncesinde her türlü hazırlığı yaparak yola çıkan sürücüleri bekleyen en büyük tehlike Sırbistan. Sırbistan’da aracına yakıt alacak sürücüler çok dikkatli olmanızda fayda var. Sırbistan’daki akaryakıt istasyonalarında yaşadıkları kötü tecrübeleri sosyal medya üzerinden paylaşan gurbetçiler, Türkiye’ye gidecek diğer sürücülerin de aynı sorunları yaşamasını istemiyor.

Dikkat edin ceza yemeyin

Avrupa’da yaşayan ve her yıl Türkiye’ye tatil için seyahat eden Kenan Güler, Sırbistan tecrübesini diğer sılayolu sürücüleriyle paylaştı. Kışın yola çıkacak olan olan sürücülere araçlarında yedek zincir, ecza çantası ve can yeleği bulundurmaları uyarısını yapan Güler, araçlarında bu gereçleri bulundurmayan sürücülerin Macaristan ve Sırbistan’da ceza yiyebileceklerini belirtti.

Sırbistan’da aracına yakıt alacaklar dikkat

Sılayolı sürücülerini Sırbistan’da akatyakıt alımında da uyaran Güler,” Sirbistan’da benzin veya mazot almamaya dikkat edin. Almak zorunda kalırsanız OMW den şaşmayın. Depo dolumunu kendiniz yapın. Çünkü aracınızı bozmak için depoya çamaşır tableti atıyorlar. Dikkatli olun benim başıma geldi. Birde şuna dikkat edin. Aldığınız mazot yada benzini  pompadan takip edin ve ödemenizi kart ile yapın. Sakın nakit ödeme yapmayın. Yol yorgunluğundan faydalanıp, istedikleri kadar para alabiliyorlar. Yakıt almadan önce kartla ödeme yapılıp yapılmadığını muhakkak sorun.”paylaşımında bulundu.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin