Sırbistan: Türk yolcuların paraları sakladığı yeri buldular

1838
Sırbistan

Tatil

Sırbistan: Türk yolcuların paralarının saklandığı yeri buldular

Son günlerde Sırbistan’da yanındaki yüksek miktarda nakit parayla yakalanan Türk yolcuların sayısında önemli bir artış var. Koronavirüs salgını başladığı ilk dönemlerde Türkiye’ye yolculuk yapamayanlar, son haftalarda yoğun olarak Türkiye’nin yolunu tuttuyor. Transit geçilen ülkelerdeki gümrük memurları ise özellikle Türkiye istikametinde ilerleyen veya bu ülkeden gelen araçları didik didik arıyorlar. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz hafta Sırp sınır kapılarında çok sayıda vatandaşımız, izin verilen 10 bin Euro’nun üzerinde miktarla yakalandığı için ceza ödemek zorunda kaldı. Hatta bu paraların büyük bölümüne el konuldu. Haberi buradan okuyabilirsiniz: https://www.turizmavrupa.com/gurbetcilerin-paralari-saklama-yontemleri-sasirtiyor-hepsine-el-konuldu/

Aracın içine gizlemişler

En son Horgos sınır kapısında kontrolden geçen ve içinde Türk yolcuların bulunduğu araçta 200 bin dolar ile 50 bin Euro ele geçti. Polonya’dan Türkiye’ye yolculuk yapan Türk yolcuların “Land Rover’ aracında arama yapan yetkililer, bagaj kısmında yedek lastiğin bulunduğu yere gizlenmiş banknotları buldular ve el koydular. Sınırdan geçerken parayı bildirmedikleri için yolcular hakkında yasal işlem başlatıldı.

İngiltere’den gelen araçta da bulundu

Kısa süre önce de Grandina sınır kapısında kontrole takılan ve İngiltere’den gelen ailenin aracında da 100 bin sterlin bulunmuştu. Yetkililer, beyan edilmeyen para ile ilgili işlem yaptı. Paraların ekmek, cips veya çamaşır deterjanı gibi farklı ambalazlara gizlendiği ortaya çıktı.

Sırbistan

Sırbistan
Fotoğraflar:Sırbistan Gümrüğü

 

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin