Sırbistan sınırındaki bu uygulama ne zaman başlıyor?

1090
Sırbistan
Foto:www.ytb.gov.tr

Tatil

Sırbistan sınırındaki bu uygulama ne zaman başlıyor?

Geçtiğimiz yıl Avrupa’dan Türkiye’ye karayolu ile yolculuk yapanlar için Sırbistan’da yeni bir hizmet başlatılmıştı. Yüzbinlerce sılayolu sürücüsü, otomobille transit olarak geçtiği Sırbistan’da Türk polisi ve Türkçe bilen görevliler tarafından karşılanmıştı. Vatandaşlarımız Sırbistan sınırındaki bu uygulamadan memnun kalmıştı. Türkler ve Akrabalar Topluğu (YTB) tarafından geçen yıl başlatılan bu hizmetin bu yıl da devam edeceğini duyurmuştu. Koronavirüs nedeniyle bu yıl geç başlayan sılayolu yolculuğunda bu hizmetin ne zaman başlayacağı YTB tarafından duyuruldu:

25 Haziran’da başlıyor

“Yaşadıkları ülkelerden anavatanları Türkiye’ye doğru yola çıkan yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızı Sırbistan sınır kapılarında Türkçeyle ve tebessümle karşılıyoruz. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Dışişleri ve İçişleri Bakanlığımız işbirliğinde Türk polisimiz ve Türkçe-Sırpça bilen personelimiz ile 25 Haziran’dan itibaren Sırbistan’ın Bartovci, Horgos ve Gradina sınır kapılarında vatandaşlarımızın Sırbistan’da yaşadıkları sorunları çözmek üzere bulunacağız”

“Bir telefon kadar yakınız”

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye seyahatlerinde ihtiyaç duydukları bilgilendirme ve yardım çalışmaları için #MemleketYolu Whatsapp Danışma Hattı: 📞+90 530 257 25 99

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin