Sırbistan sınırı: Türk yolcunun bavulundan 400 bin Euro çıktı

11135
Türk

Tatil

Sırbistan sınırı: Türk yolcunun bavulundan 400 bin Euro çıktı

Bir Türk yolcunun yanında yüksek miktarda nakit para veya altınla gümrükte yakalanması haberlerini sık sık okuyoruz. Ancak bu seferki olay farklı. Hırvatistan’dan Sırbistan’a geçiş yaparken kontrol edilen bir Türk vatandaşının bavulunda gizlenmiş 401 bin 685 Euro bulundu. Batrovci sınır kapısından geçiş yapan Türk’ün paraları bavuluna gizlediği açıklandı.

Aracına el konuldu

Parayı önceden gümrüğe bildirmediği için kaçakçılık suçlamasıyla hakkında işlem başlatılan yolcu gözaltına alındı. Yetkililer, hem paraya, hem de araca el koydular. Kişi, parayı yasa dışı yollarla sınırdan geçirmeye çalışmakla suçlanıyor. Geçtiğimiz günlerde meydana gelen olayda Türk yolcunun hakim karşısına çıkarılacağı belirtilmişti.

Sınır 10 bin Euro

Bir çok ülkede olduğu gibi Sırbistan’da da bir yolcunun üzerinde taşıyabileceği nakit para 10 bin Euro’nun altında olmalı. Eğer miktar bunun üzerindeyse bunu gümrüğe geçiş yapmadan önce sözlü veya yazılı bildirmeniz gerekiyor. Eğer miktar yüksekse yetkililer paranın kaynağını da sorabiliyorlar. Herhangi bir şüphe olduğunda ysal işlem de başlatılabiliyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin