Sırbistan’daki tüneller tarihe karıştı!

2367
Sırbistan

Tatil

Avrupa’dan Türkiye’ye karayolundan seyahat edenler artık Sırbistan’ın Pirot bölgesindeki tünellerden geçmek zorunda kalmıyor. Bilindiği gibi Niş kenti ile Bulgaristan arasındaki son otoyol kesimi de tamamlanıp trafiğe açıldı. (Haberini buradan okuyabilirsiniz)

Sırbistan

Arkadaşımız Mustafa Koyuncu, Türkiye’den Hollanda’ya seyahat ederken yeni otoyoldan geçti ve deneyimlerini aktardı:

“Uzun yıllardır Avrupa – Türkiye hattında kara yolculuğu yapıyorum. Eskiden farklı ülkelerde yol sorunu vardı. Sonra zamanla yeni otoyollar yapıldı ve yol sorunları hızlı bir şekilde azalmaya başladı. Şimdi haritaya baktığınız zaman otoyol olmayan neredeyse hiçbir yer kalmadı. Çok az bölgede eksiklikler var.

Sırbistan

Yeni otoyol konusunda önemli adımlar atan ülkeler arasında Sırbistan var. Eskiden Niş ile Bulgar sınırı arasındaki bölgede otoyol yoktu ve Pirot bölgesindeki tünelli, virajlı yollardan geçerdik. Elbette bu yolun da güzel tarafları var ancak en büyük sıkıntıyı gece yaşardık. Çünkü tünellerde ve yollarda yeterli ışıklandırma olmadığı için sürüş zorlaşıyordu. Ayrıca hatalı sollama veya aracın yoldan çıkması gibi sık sık kazalar da oluyordu.

Sırbistan

Yeni açılan otoyol bu sorunların hepsini ortadan kaldırdı. Güzel bir çalışma yapılmış. Bulgaristan’dan Niş’e kadar çok rahat gelebiliyorsunuz. Yollar temiz ve bakımlı. Sürücüler artık Sırbistan’da rahat edecekler ve güvenli bir şekilde seyahat edecekler.

Mustafa Koyuncu / Pirot

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Sılayolu’nda yarın büyük bir dertten kurtuluyoruz

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin