Sınır kapılarında bu manzaraya hazır olun

1235

Tatil

Bu yaz Türkiye’ye otomobille seyahat edenler, Makedonya, Yunanistan ve Bulgaristan’da alışık olmadıkları bir manzara ile karşılaşacaklar.

Türkiye ve Avrupa'dan en güzel tatil yerleri, Sılayolu haberleri, uçak bileti kampanyaları / Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa
Sayfamızı beğen, haberleri kaçırma

Avusturya’da bir araya gelen ülke temsilcileri, Suriyeli mültecilerin Balkan ülkeleri üzerinden Avrupa’ya gelmelerini sınırlamak için işbirliği yapma kararı aldılar. Günde sadece 3200 mülteciyi ülkeye sokacağını duyuran Avusturya, aynı zamanda Makedonya-Yunanistan sınırına asker göndermeye hazırlanıyor. Ayrıca diğer sorunlu ülkelerin sınır kapılarında görev yapmak üzere polis takviyesi de düşünülüyor. Amaç, Avrupa sınırlarının daha sıkı korunması.

Türkiye ve Avrupa’dan en güzel tatil yerleri, Sılayolu haberleri, uçak bileti kampanyaları / Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa

Bunun yanı sıra Bulgaristan da Türkiye sınırına asker göndermek için yeşil ışık yaktı. Daha önce 1000 askerin gönderilmesi planlanıyordu. Şimdi bu sayının daha da artabileceği belirtildi.

Her yıl yüzbinlerce vatandaşımızın Türkiye’ye gidip dönerken geçiş yaptığı Balkan ülkelerinde bu sene oldukça değişik bir manzara karşımıza çıkacak. Polis, askerler, tel örgüler ve tabiki daha sıkı sınır kontrolleri.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin