Sılayou’nda bir dertten daha kurtuluyoruz

3845

Tatil

Avrupa’dan Türkiye’ye arabayla seyahat ederken geçilen Sırbistan’da önemli bir proje bu yıl tamamlanıyor. Böylelikle sürücüler bir dertten daha kurtulmuş olacak.

Sirbistan
www.turizmavrupa.com

Bu yıl yine yüzbinlerce vatandaşımız Avrupa’dan karayolundan Türkiye’nin yolunu tuttu. Bir çoğu izinlerini tamamlayıp yaşadığı ülkeye geri döndü. Bir bölümü ise hala tatilde ve dönüş yoluna hazırlanıyor. Hangi güzergahtan giderseniz gidin Sırbistan mutlaka geçilmesi gereken bir ülke. Özellikle Niş kenti ve çevresi mola verme yeri olarak biliniyor. Çünkü bu şehirden itibaren sürücüler ya Bulgaristan, ya da Makedonya/Yunanistan’a yöneliyor ve Türkiye’ye ulaşıyorlar.

Bulgaristan yolunu seçenlerin yıllardır büyük sıkıntı çektiği Pirot bölgesinde bir süredir yeni otoyol çalışması devam ediyor. Dağlık bir bölge olan Pirot, virajlı dar yolları ve tünelleri nedeniyle bugüne kadar bir çok trafik kazasına neden oldu. Özellikle hatalı sollama yapan sürücüler bu yollarda büyük tehlike saçıyorlar. Ancak yeni yapılan A4 otoyolu Niş kenti ile Sırbistan-Bulgaristan sınırındaki Dimitrovgrad’ı birbirine bağlayarak bu sorunu büyük ölçüde ortadan kaldıracak. Niş’ten Bulgaristan sınırına ulaşım süresi de kısalmış olacak.

Toplam uzunluğu 105 kilometreyi bulan otoyolun yaklaşık 20 kilometresi bitmiş durumda. Kalan kısım ise 2015 sonuna kadar tamamlanacak. Yani Sılayolu sürücüleri önümüzdeki yıl Pirot bölgesini modern bir otoyol kullanarak geride bırakacaklar. Bu hem trafik güvenliğini artıracak, hem de sürücüleri yormayacak. Altı bölümden oluşan inşaat toplam 450 milyon Euro’ya mal olacak. Yetkililer, çalışmaların hızla sürdüğünü bildiriyorlar.

YASAL UYARI: Haber ve fotoǧraflar izinsiz kullanılamaz / İçerik sadece sayfamıza link verilerek paylaşılabilir!

1 YORUM

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin