Sılayolu’ndan dönenler bu karardan olumsuz etkilenecek

2781
Sırbistan

Tatil

Sılayolu’ndan dönenler bu karardan olumsuz etkilenecek

Geçtiğimiz haftalarda Avrupa’da bir çok ülke normalleşmeye yönelik adımlar attı ve korona tedbirlerini gevşetti. Ne yazık ki bazı ülkelerde vaka sayıları yine artış göstermeye başladı. Avrupa Birliği bu nedene Sırbistan’ı yeniden riskli ülkeler listesine aldı. Bu gelişme Türkiye’den yaşadığı ülkeye dönen Sılayolu sürücülerini olumsuz etkileyecek.

Daha uzun sürecek

Bilindiği gibi AB ülkeleri sıkı sınır kontrolleri uyguluyorlar. Şimdi Sırbistan’dan gelenlerin riskli olarak görülmesiyle komşu ülkeler tedbirlerini daha da artıracaklar. Macaristan ve Hırvatistan’ın sınır kapılarındaki tedbirleri daha uzun süreceğinden, sürücülerin de bekleme süresi uzayacak.

Test süresine dikkat

Yolculuk süresi genel olarak artacağından Türkiye’de korona testi yaptıranların bunların sürelerini iyi takip etmeleri gerekiyor. Bilindiği gibi test isteyen bazı ülkeler bunların en geç 48 saat içinde yapılmış olmasını şart koşuyorlar. Yolculuk yapanların bu süreyi daima göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Bazı durumlarda sınır kapılarında kaybedilecek süreler, bu sürenin aşılması anlamına gelebilir.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin