Sılayolu’nda dinlenme tesislerinde büyük tehlike

2133
Sılayolu

Tatil

Yurtdışındaki vatandaşlarımızın araçlarıyla memleketlerine yani Sılayolu yolculukları sırasında başlarına maalesef talihsiz olaylar da gelebiliyor. Bu yıl yine yüzbinlerce vatandaşımız memleketine doğru yola koyulacak. Yollar eskisi gibi tehlikeli değil ancak buna rağmen bir çok sürücü hala soyguncuların oyununa geliyor. Özellikle mola verilen yerlerde soygunlar gerçekleşiyor.

Geçeceğiniz bazı ülkelerde otoyol çeteleri sürücüleri oyuna getirip parasını almaya çalışıyor. Daha önce sayfamızda bu konu hakkında hem uyarıda bulunduk hem de vatandaşların başına gelen olaylara yer verdik. Bugün bazı okuyucularımızın başından geçen olayları size aktarmak istiyoruz. Okuyucuların uyarılarına kulak vermekte fayda var…

Sılayolu sürücüleri şunları aktardı

Ismail Göcer: “Arkadaşlar İstanbul’da dinlenme tesisinde duran yabancı plaka arabaları milletin gözü önünde soyuyorlar. Bizi de soydular 3 yıl önce, pasaportları geri çıkartana kadar öldük dirildik.”

Metin Bayin: “İstanbul da başımıza geldi. Adamlar son model BMW ile geldiler. Abi saat satıyorum alır mısınız. Benzin parası yokmuşta felan da, dedik yok almıyoruz. Uğraşmadık.”

Ahmet Eğişten: “Türkiye’de yolda bal satana dikkat edin. İlk başta sanki yakın arkadaş gibi yaklaşıyorlar sonra bal satmaya çalışıyorlar.”

(G.Ş)

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin