Sılayolu’nda büyük şok: Macaristan sınırlarını kapatıyor

2014
Macaristan

Tatil

Sılayolu’nda büyük şok: Macaristan sınırlarını kapatıyor

Salgında ikinci dalga bir çok ülkede başlarken Avrupa’da büyük bir panik hakim. Ülkeler ardı ardına yeni kararlar alıyorlar. Avrupa’dan Türkiye’ye karayolundan seyahat eden vatandaşlarımızın bu yıl en çok kullandığı güzergah olan Macaristan herkesi şoke eden bir karar aldı. Ülke, 1 Eylül’den itibaren yabancıların ülkeye girişini yasakladığını açıkladı. Tehlikeli virüsün yurtdışından geldiğini ve bu nedenle tedbir aldıklarını belirten Macar hükümetinin bu kararı şaşkınlık yarattı.

Macar vatandaşları için de zorlaştı

Eylül itibari ile yabancıların sadece önemli durumlarda ülkeye girişine izi verilecek. Ülkenin aldığı karar sadece yabancılarla ilgili değil. Macar vatandaşlarının ülkeye girişi de zorlaşacak. Alınan karara göre sadece 2 negatif test sonucu olan Macar vatandaşları ülkeye girebilecek veya 14 gün karantina altında kalmak zorunda olacak.

Sürücüleri olumsuz etkileyecek

Alınan karar yurtdışında yaşayan ve Türkiye’ye karayolundan seyahat eden vatandaşlarımızı olumsuz etkileyecek. Bazı bölgelerde okul tatillerinin hala devam ediyor olması nedeniyle önümüzdeki haftalarda hala Türkiye’den dönüşler olacak. Bu yolcuların Macaristan güzergahını kullanmamaları gerekiyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin