Sılayolu’nda bu otoyol hafta sonu kapanacak

6166
otoyol

Tatil

Sılayolu’nda bu otoyol hafta sonu kapanacak

Yaz sezonu sona erse de hala karayolundan Türkiye’ye yolculuk yapıp dönen vatandaşlarımız var. Yolların boş olması nedeniyle bir çok kişi sezon sonrası seyahat etmeyi tercih ediyor. Ancak güzergah üzerinde bulunan Avusturya’da önümüzdeki hafta sonu önemli bir otoyol kesimi trafiğe komple kapanacak.

Slovenya ve Hırvatistan istikameti

Verilen bilgiye göre çalışmalardan özellikle Slovenya ve Hırvatistan istikametinde ilerleyenler olumsuz etkilenecek. Aynı şekilde bu ülkelerden gelenler de. Bilindiği gibi bu güzergah Avrupa’dan Türkiye’ye yolculuk yapan vatandaşlarımız tarafından da yoğun olarak kullanılıyor.

Trafik iki yöne de kapanacak

Avusturyalı yetkililerin yaptığı açıklamaya göre Graz – Spielfeld arasındaki A9 otoyolunun Karlsdorf ile Wildon çıkışları arası iki yönlü trafiğe kapatılacak. Otoyol çalışmaları 16.10.2020 cuma günü saat 22:00’dan 19.10.2020 pazar günü saat 05:00’a kadar sürecek. Eski bir tren köprüsünün yıkılması nedeniyle kapanacak olan otoyolda her iki yöne de trafik akışı olmayacak.

Çevre yolları kullanın

Sürücülerin mümkün olduğunca çevre yolları kullanmaları tavsiye ediliyor. Otoyola yerleştirilecek bilgi levhaları ile trafik akışı önceden diğer yollara yönlendirilecek. Ancak çalışmalar nedeniyle bölgede araç kuyruklarının olması da mümkün. Sürücülerin daha şimdiden bu durumu dikkate almasında fayda var.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin