Sılayoluna çıkacaklar bu uygulamayı kullanarak rotalarını belirleyebilir

701
Avrupa

Tatil

Sılayoluna çıkacaklar bu uygulamayı kullanarak rotalarını belirleyebilir

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte yurt dışında yaşayan vatandaşların Türkiye’ye olan yolculuğu başladı. Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşlar her yıl olduğu gibi karayolu ile memleketlerine doğru yollara düştü. Sınır ötesinde ve sınır kapılarında uyguladığı projelerle vatandaşların yolculuklarını rahatlatan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), hem pandemi sürecinde uygulamaya koyulan tedbirlere hem de güncel transit rotalara vatandaşların daha kolay ulaşması için “Memleket Yolu”  isimli bir web sitesini hazırlayarak yayın hayatına soktu.

Yolda sorun yaşayanlar canlı destek hattından yardım alabilirler

Memleket Yolu web sitesinde; Türkiye’ye gerçekleştirilen seyahatlerde dikkat edilmesi gereken kurallardan, sınır kapılarında istenilen belgelere, güncel yol durumlarından, salgın sürecine ilişkin bilgilere kadar vatandaşların ihtiyaç duyacağı birçok veri yer alıyor. Ayrıca yolculuklarında herhangi bir sorunla karşılaşan vatandaşların problemlerine çözüm üretmek için web sitesi üzerinden canlı WhatsApp destek hattı da kuruldu. Bu sayede vatandaşların ihtiyaç ve sorunlarına çözüm önerileri sunulacak. Bunun yanında hazırlanan web sitesi sayesinde vatandaşlar anlık olarak sınır kapılarındaki yoğunlukları da takip edebilecek.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlar için güncel duyuruların da paylaşıldığı sitede; pasaport, gümrük, ulaşım, sağlık, sosyal güvenlik, Mavi Kart, vergi, askerlik, eğitim ve nüfus işlemleri gibi birçok konuya ilişkin detaylı bilgilerin yer aldığı “YTB Cep Rehberi” de vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Yurt dışındaki vatandaşlar için yol gösterici niteliği taşıyan “Memleket Yolu” web sitesine “memleketyolu.com” adresinden ulaşılıyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin