Sılayolu’nda yarın büyük bir dertten kurtuluyoruz

7508

Tatil

Avrupa’dan Türkiye’ye karayolundan seyahat edenler yarından itibaren büyük bir dertten kurtulacaklar. Sılayolu’nun güzergahında bulunan Sırbistan’da “Pirot Bölgesi” olarak bilinen ve mağarayı andıran tüneller tarihe karışacak. Yapımı yıllardır süren otoyol tamamlandı ve yarın (09.11.2019) trafiğe açılacak. Aslında bu bölgede bazı kesimler daha önceden açılmıştı fakat en önemli kısmının yapımı ancak tamamlanabildi.

Sılayolu, yol, köprü

Sılayolu Niş’ten Bulgaristan’a otoyol

Sürücüler son kısmın da açılmasıyla artık Sırbistan’ın Niş kentinden Bulgaristan’a kadar otoyoldan seyahat edebilecekler.

Pirot bölgesi Sılayolu sürücülerinin en çok sorun yaşadığı yerler arasında yer alıyor. Çünkü burada yollar bakımsız, virajlı ve tüneller güvenli değil. Geçmişte bu kesimde çok sayıda trafik kazası meydana geldi. Hatalı sollama gibi nedenlerle araçlar birbirine girdi veya yoldan çıktı.

Ancak yeni yapılan otoyol bu sorunu ortadan kaldırıyor. Niş’ten Bulgar sınırına kadar olan bölümde 5 yeni tünel ve köprüler inşa edildi. Artık sürücüler çok rahat bir şekilde sınıra ulaşabilecekler.

Bilindiği gibi Sırbistan’da geçtiğimiz sezon Niş’ten sonra Makedonya güzergahında da yeni otoyol açılmıştı ve sürücüler rahat etmişti. Şimdi Bulgar tarafının da açılmasıyla sürücüler her iki yöne de otoyoldan yolculuk yapabilecekler.

(A)

pirot4

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

3 YORUMLAR

  1. Eskiden bende giderdim bu yoldan Transit Türkiye ye.Hep derdim kendi kendime bu yoklar ne zaman yapacaklar diye. Cok güzel olmus, cok sevindim. Her keze hayirli olsun,iyi yolculuklar dilerim.

  2. Ben hiç kara yoluyla gitmedim turkiyeye ama en büyük sorun kapı kule gümrük kapısında sorun yaşıyormuş gurbetçiler sayın gümrük bakanlığı harekete gecesinde kapı kuleyi bir yola koysun sen ne yapacaksın sirbisdanin yolunu onlar yaparlar sen kendi üzerine düşeni yap

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin