Sılayolu: Türkiye’ye karayolundan gidenler bu güzergâhı kullanıyor

2435
Sılayolu

Tatil

Sılayolu: Türkiye’ye karayolundan gidenler bu güzergâhı kullanıyor

Avrupa’da ülkeler teker teker seyahat yasaklarını kaldırıyor. Yaşadıkları ülkeden Türkiye’ye karayolundan seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız da bir an önce yola çıkmak istiyorlar. Daha önceki sılayolu yayınlarımızda da dikkat çektiğimiz gibi alınan yeni kararlar sayesinde Türkiye’ye kadar ulaşabiliyorsunuz. Okul tatillerine bağlı olmadıkları için erkenden yola çıkanlar geçtiğimiz günlerde şu güzergahı kullandılar: Macaristan-Sırbistan-Bulgaristan-Türkiye. Bu ülkeler sınır geçişlerinde büyük bir sorun çıkarmıyor, gerektiğinde sağlık kontrolü yapılıyor veya bir belge imzalatıyorlar. Virüs taşımadığını ve ülkeyi transit geçeceğini beyan edenlerin sınırdan geçişine izin veriliyor.

15 Haziran’ı bekleyin

Dünya genelindeki seyahat yasağı haziran ayı ortasında sona erecek. Bu nedenle karayolundan seyahat etmek isteyenlerin de en erken 15 Haziran’dan sonra yola koyulması tavsiye ediliyor. Yetkililer, yolda herhangi bir sorunla karşılaşmamak için ve rahat bir yolculuk yapmak için bu tarihten sonra yolculuk yapılmasının daha avantajlı olacağı görüşündeler.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

2 YORUMLAR

  1. Merhaba esim ve oglum bulgaristanda oglumun vekaleti olmadigi icin benimde siniri gecmem gerekli ayni saat icinde giris cikis yaptigimda sinirda Türkiye ye girerken banada 14 gunluk ev karantinasi verirlermi?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin