Sılayolu: Tamircilerin her dediğine inanmayın

14 Haz. 2019
1144 Görüntülenme
Sılayolu
© www.turizmavrupa.com

Karayolundan Türkiye’ye yolculuk yapmak isteyenlerin Sılayolu öncesinde aracının bakımını yaptırması çok önemli. Sonuçta yolda kalma riski var. Aracının bakımını yaptıranlar daha güvenli ve huzurlu bir şekilde yolculuk yapabiliyor. Bu nedenle şu an yurtdışındaki bir çok tamirhanede yoğunluk yaşanıyor.

Ancak şunu da unutmamak gerekir ki rutin bir araç kontrolünü fırsata çevirmeye ve yüklü miktarda para kazanmaya çalışan tamirciler de var.

Sürücülerin bu nedenle çok dikkatli olması gerekiyor. Tanımadığınız, doğru söylediğinden emin olmadığınız tamircilerin size tavsiye ettiği her işi yaptırmak zorunda değilsiniz. Eğer emin değilseniz başka bir tamirciden ikinci bir görüş alın. Her başka bir tamirci daha aynı sonuca varıyorsa o zaman işlemi yaptırmanızda fayda var.

Şunu da unutmayın: Bazı tamircilerin para kazanmak için en sık kullandığı cümlelerden biri „Kendi güvenliğiniz için“ oluyor. Diyelim ki frenleriniz sağlam ancak tamirci buna rağmen frenlerinizi yenilemek istiyor. Siz kararsızsanız hemen şu cümle söyleniyor: „Sizi korkutmak istemiyoruz ancak kendi güvenliğiniz için frenlerinizi yaptırmalısınız“.

(A)

 

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir