Sılayolu sürücülerinden önemli uyarı: Benzincide mutlaka bunu yapın

2001
Sılayolu

Tatil

Sılayolu sürücülerinden önemli uyarı: Benzincide mutlaka bunu yapın

Avrupa’dan Türkiye’ye doğru karayolundan seyahat edecekleri bilgilendirmek için yayınladığımız haberde, bazı fırsatçıların sürücülerden ek ücretler talep ettiğini yazmıştık. Haberi buradan okuyabilirsiniz: https://www.turizmavrupa.com/silayolu-suruculerine-uyari-odeme-yaparken-bu-detaya-dikkat/

Haberi sosyal medya sayfalarımızdan yorumlayan www.turizmavrupa.com okurları, özellikle benzin istasyonlarında araç sahiplerinden daha fazla para istendiğini doğrulayıp önemli tavsiyelerde bulundular.

Okurlarımızın yazdıkları ve tavsiyeleri şu şekilde:

Mutlaka fotoğraf çekin

“Birebir başıma geldi: mazot aldıktan sonra siz siz olun pompanın para yazan bölümünün fotoğrafını çekip kasaya gidin. Yaşanan sahtekarlığa karşı uyanıktım. Foto çektim. Kasadaki bayan daha yüksek fiyat girdi, fotoğrafı gösterdim, panik yapıp gitti. Başka biri geldi ve doğrusunu girdi. Kartlı ödeyin ama mutlaka mazot/benzin litre ve fiyat bölümünün fotosunu çekerek kasaya gidin!!!!”

60 Euro yerine 95 Euro istedi

“Bir kere başımıza geldi Hırvat’ta adam 60 Euro’luk mazota 95 Euro istedi. Biz de kartla ödeyeceğiz dedik baya bozuldu. En iyi kartla ödemek, nakit ödenirse sizin de dediğiniz gibi foto şart. Bir de birim çeviri programı iyi olur.”

Kart alıyorlar mı diye sorun

“Sırplar da yapıyor, Bulgarlar da. Özellikle kart postunun internetini kesiyorlar. Önce kart alıyorlar mı diye sorun.

Kart geçersiz deyip Euro alıyorlar

“Kart geçersiz deyip Euro alıyorlar, en güzeli girişte Sırp dinarı almak.”

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin